Skanzen Szentendre

Veľkonočný pondelok v skanzene Szentendre
         
Miesto: Maďarsko             
Termín od - do: 28. 03. 2016   Spôsob dopravy: autobus
Počet dní: 1   Cena: 29 EUR
         

 


Strávte Veľkonočný pondelok plný tradícií v najkrajšom maďarskom skanzene v Szentendre!

V múzeu pod holým nebom v Szentendre zažijete atmosféru tradičných maďarských veľkonočných sviatkov ako ju nepoznáte! Najznámejší skanzen v Maďarsku v Szentendre ponúka ucelený pohľad na a bohaté folklórne dedičstvo,staviteľstvo i zvyklosti maďarského vidieka. Počas Veľkej noci Vás čaká bohatý a pestrý program plný folklóru, hudby, tanca, tradičných krojov, zvykov a chutných jedál..Nebude chýbať ani zdobenie vajíčok a mnohé zaujímavosti z tradičných ľudových remesiel..

“ Mesto umenia ”  Szentendre sa svojou jedinečnou atmosférou stalo vyhľadávanou turistickou atrakciou.  Obraz tohto malebného mestečka je po stáročia formovaný početnou menšinou Srbov, ktorí sem utiekli pred tureckými nájazdmi.  Táto menšina si tu dodnes zachováva svoje tradície, názvy ulíc sú dodnes vypísané cyrilikou  a v meste je viacero pravoslávnych kostolov. Úzke uličky a kameňom vykladané cestičky, vytvárajú dojem, akoby  ste sa prechádzali v prímorskom  mestečku pri brehu Jadranského mora. Szentendre je plné galérií, či múzeí. Nájdete tu Múzeum bábik,  Múzeum srbskej ortodoxnej cirkvi, Marcipánové museum s rôznymi umelecky zdobenými tortami a marcipánovými postavičkami, alebo cukráreň s múzeom cukrárskych nástrojov , kde Jozef Dobos upiekol prvý krát svoju dobošovú tortu!

Asi tri kilometre od centra tohto úžasného  mestečka sa nachádza najväčší skanzen v Maďarsku. Má rozlohu takmer 60 hektárov a približuje tradíciu štyroch maďarských oblastí, život, kultúru bývania a ľudovú architektúru. V jednotlivých  celkoch sú začlenené celé domy alebo časti dedín z 18-19 storočia,  sakrálne, hospodárske budovy, stajne alebo aj salaš. S pôvodnými zariadeniami a predmetmi denného požívania , tak vytvárajú celkový ráz danej dediny alebo oblasti.

Návšteva skanzenu práve počas Veľkej noci je skutočným zážitkom pre všetky vekové kategérie od detí po dôchodcov!

Program:

-          Odchod z Sk v ranných hodinách

-          Príchod do Szentendre, prehliadka centra mesta

-          Presun do skanzenu neďaleko Szentendre

-          Voľný program

-          Odchod na Sk v podvečerných hodinách

Nástupné miesto:  Bratislava, Nitra 

V cene:  zorganizovanie zájazdu CK, doprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu, poistenie insolventnosti CK, káva a čaj v autobuse grátis.  

Nepovinné príplatky:

1,70 €/osoba/deň - komplexné cestovné poistenie Union 

5 €/osoba - miestenka – môžete si vybrať presné miesto na sedenie

Termín:  28.03.2016

Cena:29,- Eur

Sprievodca: Slavomír Záhorský


 

 


Vyplňte formulár pre nezáväznú objednávku:

Osobné údaje objednávateľa

Osobné údaje cestujúcich

Zadajte mená, priezviská a roky narodenia ďalších cestujúcich.