Krakow

Krakow Osvienčim Vielička
         
Miesto: Poľsko             
Termín od - do: 28-29. 05. 2016   Spôsob dopravy: autobus
Počet dní: 2   Cena: 90 EUR
         

 


Spoznajte romantický Krakow - najatraktívnejšie a druhé najväčšie mesto Poľska, jedno z najdôležitejších poľských turistických centier plné hodnotných historických pamiatok rôznych období a hlavné mesto kultúry a festivalov v strednej Európe.

Krásne pamiatky, úžasná atmosféra, rôzne pouličné akcie, muzikanti, obchodíky a jedno z najväčších námestí v Európe postavené v renesančnom štýle vám ukáže pravý tržnicový obchod a zábavu v plnom prúde. Uvidíte preslávený hrad Wawel, jedinečné veľkolepé námestie Rynek Glowny so stredovekou – dodnes funkčnou tržnicou Sukiennica, monumentálnu Mariacku baziliku s dvomi rôzne vysokými vežami, Ratusz – poľskú šikmú vežu , ale nevynecháme ani známu Floriánsku ulicu. 

Navštívime jednu z najstarších soľných baní na svete nachádzajúcu sa pri obci Wielička neďaleko Krakowa. V hĺbke 130 metrov sa nachádza soľné múzeuma v hĺbke 211 metrov stredisko na liečenie ochorení dýchacích ciest. Jednou z najkrajších kaplniek je 54m dlhá kaplnka svätej Kingy s monumentálnym oltárom zo soli. Baňu Wieliczka, prezývanú aj ako „Poľská soľná katedrála“, navštívilo v minulosti mnoho významných osobností.

Navštívime aj koncentračný tábor Osvienčim...zapísaný do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO... Dodnes sa zachovalo 45 murovaných a 22 drevených barakov. Viditeľné sú aj zvyšky plynových komôr a kremačných jám pre pece. Dobové je aj oplotenie, komíny a základy zničených barakov.


V prvý deň navštívime Vieličku a popoludní nádherný Krakow a jeho úžasné historické centrum . Na druhý deň po raňajkách navštívime Osvienčim a po obede sa vydáme na cestu späť.

Nástupné miesto: Bratislava - Nitra

V cene: 1x ubytovanie v hoteli s raňajkami, wifi na izbe, večer možnosť voľného programu v centre mesta, zorganizovanie zájazdu CK, doprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu, káva, čaj v autobuse grátis.

Nepovinne príplatky: 7€ miestenka, 1,70/os/deň poistenie

Strava: raňajky v cene, obedy a večere fakultatívne.

Vstupy Osvienčim a Vielička spolu cca 20€.

 

Cena: 90 €

 

Sprievodca: Mgr. Martina Trginová + lokálna slovensky hovoriaca sprievodkyňa s licenciou na sprevádzanie mesta Krakow

Na prehliadku Osvienčimu a Vieličky máme rezervovaných česky hovoriacich sprievodcov!

 

 

 


Vyplňte formulár pre nezáväznú objednávku:

Osobné údaje objednávateľa

Osobné údaje cestujúcich

Zadajte mená, priezviská a roky narodenia ďalších cestujúcich.