SINSHEIM

Norimberg a múzeá Sinsheim a Speyer
         
Miesto: Nemecko             
Termín od - do: 10-13.3.2016   Spôsob dopravy: bus
Počet dní: 4   Cena: 169 EUR
         

Zaujímavý výlet, na ktorom navštívime okrem nádherného Norimbergu a jeho pamiatok aj veľkolepé známe technické múzeum v Sinsheim, fascinujúce turistov všetkých vekových kategórií ! Toto múzeum je vlastne obrovský areál rozprestierajúci sa na 30tis m2, kde nájdete čokoľvek, čo sa techniky týka. Jednou z najväčších atrakcií je ruské nadzvukové dopravné liedadlo Tupolev TU-144, alebo pôvodné lietadlo CONCORDE spoločnosti Air France, do ktorých sa môžete ísť dokonca aj pozrieť. Je tu najväčšia súkromná zbierka historických automobilov Maybach, Mercedes a Bugatti...celkovo viac ako 3000 expozícií, viac ako 300 vystavených osobných áut, 200 motocyklov, 20 športových áut, najväčšia expozícia Formule 1 v Európe, 60 lietadiel, 20 lokomotív a mnohé iné. Technické múzeum Sinsheim je fascinujúce ako pre dospelých, tak i pre deti, pre ktoré ponúka množstvo atrakcií. Súčasťou areálu je aj IMAX 3D kino, kde môžete v rámci dňa pocítiť tiež dobrodružný pocit z prelietajúceho lietadla vo Vašej tesnej blízkosti, alebo stretnúť sa zoči-voči s gigantickým dinosaurom! V Areáli múzea Vás čaká tiež mnoho občerstvenia a reštaurácií, kroré ponúkajú teplé, alebo studené jedlá, nápoje, kávy, alebo zákusky.  Bez problémov a s množstvom zábavy si tu Vy, alebo Vaše deti vychutnáte celý deň!

Pozor...ten, kto má v deň návštevy narodeniny - má vstupné do Technického múzea ZDARMA !

Fanúšikov futbalu isto poteší bezprostredná blízkosť známej Rhein-Neckar Areny - najmladšieho štadiónu nemeckej buntesligy 1989 Hoffenheim, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti múzea!

Program:

1.deň: Odchod zo Slovenska v ranných hodinách, transfer cez Rakúsko do Nemecka, popoludní príchod do Norimbergu .
Návšteva Norimbergu a prehliadka centra mesta so sprievodcom, Dom Albrechta Durerra, Kaiserburg (Cisársky hrad) sídlo mnohých cisárov Svätej Ríše Rímskej, Lorenzkirche (Kostol Sv. Vavrinca) s 9m rozetou s erbmi Karola IV., Frauenkirche (Kostol Panny Márie) neskorogotický kostol s dvomi kupolovými unikátnymi vežami a Norimberským orlojom, postavený ako pripomienka Zlatej Buly Sicílskej, ktorej prvej riadky čítal Karol IV práve v Norimbergu , uvidíte aj Justičný palác Norimberského procesu. Po prehliadke osobné voľno a pokračovanie v ceste. Príchod na ubytovanie vo večerných hodinách, noc v hoteli.
2.deň: Raňajky, presun autobusom do Technického múzea Sinsheim, rozprestierajúceho sa na ploche 30tis m2. Jednou z najväčších atrakcií je ruské nadzvukové dopravné lietadlo Tupolev TU-144, alebo pôvodné lietadlo CONCORDE spoločnosti Air France, Je tu najväčšia súkromná zbierka historických automobilov Maybach, Mercedes a Bugatti...celkovo viac ako 3000 expozícií, viac ako 300 vystavených osobných áut, 200 motocyklov, 20 športových áut, najväčšia expozícia Formule 1 v Európe, 60 lietadiel, 20 lokomotív, vojenská technika a mnohé iné. Celodenná prehliadka areálu, s možnosťami občerstvenia a reštauráciami. Odchod na ubytovanie, noc v hoteli.
3.deň: Raňajky, presun autobusom do Technického múzea Speyer. Celodenná návšteva. V podvečerných hodinách odchod na Slovensko nočnou jazdou cez Rakúsko
4.deň: Príchod na Slovensko v ranných hodinách.

V cene: 2x ubytovanie v 3*hoteli, 2x raňajky, zorganizovanie zájazdu CK, doprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu, poistenie insolventnosti CK.

Nepovinné príplatky:
5,10 € komplexné cestovné poistenie
5 € miestenka
5 € príplatok za nástupné miesto Sereď, Trnava

Nástupná trasa: Nitra - Sereď - Trnava - Bratislava


Termín: 10.-13.3.2016

Počet dní/nocí: 4 /2 ( 
4-dňový zájazd 1. jazda denná)
Cena: 169 €


Vyplňte formulár pre nezáväznú objednávku:

Osobné údaje objednávateľa

Osobné údaje cestujúcich

Zadajte mená, priezviská a roky narodenia ďalších cestujúcich.